НОУ ІНТУЇТ . Лекція . Ethernet-сумісні технології

23.09.2015

Ethernet-сумісні технології
5.2. Технологія Gigabit Ethernet

Впровадження послуг передачі голосу, даних і відеоінформації з єдиної мультисервісної мережі ( Triple Play ) призвело до необхідності підвищення пропускної здатності ліній зв’язку. Тому була розроблена технологія Gigabit Ethernet. передбачає передачу даних зі швидкістю 1 Гбіт/с. В даній технології, так само як у Fast Ethernet. була збережена спадкоємність з технологією Ethernet. практично не змінилися формати кадрів, зберігся метод доступу CSMA /CD в напівдуплексному режимі. логічному рівні використовується кодування 8B/10B .

Сучасні мережі Gigabit Ethernet. як правило, будуються на основі комутаторів і працюють в повнодуплексному режимі. В цьому випадку говорять не про діаметрі мережі, а про довжину сегмента, яка визначається фізичним середовищем передачі даних. Gigabit Ethernet передбачає використання:

При передачі даних по оптоволоконному кабелю в якості випромінювачів застосовуються світлодіоди, що працюють на довжині хвилі 830 нм, або лазери на довжині хвилі 1300 нм. У відповідності з цим стандарт 802.3z визначив дві специфікації – 1000Base-SX та 1000Base — LX. Максимальна довжина сегмента, реалізованого на багатомодовому кабелі 62,5/125 специфікації 1000Base-SX, становить 220 м, а на кабелі 50/125 – не більше 500 м. Максимальна довжина сегмента, реалізованого на одномодовому волокні специфікації 1000Base-LX, становить 5000 м. Довжина сегмента на коаксіальному кабелі не перевищує 25 м.

Таким чином, технологія Gigabit Ethernet забезпечує високошвидкісний обмін даними і застосовується головним чином для передачі даних між підмережами, а також для обміну мультимедійною інформацією. Стандарт IEEE 802 .3 рекомендує, що технологія Gigabit Ethernet з передачею даних по волокну повинна бути магістральної ( backbone ).

Короткий опис статті: комутатор ethernet

Джерело: НОУ ІНТУЇТ | Лекція | Ethernet-сумісні технології

Також ви можете прочитати